Zapowiedzi

Helena P. Bławatska
Koszmarne opowieści
tłum. Krzysztof Grudnik
Zbiór nigdy nie publikowanych w Polsce opowiadań niezwykle popularnej w świecie okultystycznym autorki. Zawiera wszystkie jej utwory, które utrzymane są w konwencji opowieści niesamowitych, w większości opartych o tematykę ezoteryczną, będącą odniesieniem do teozofii, której Towarzystwa Bławatska była współtwórczynią.
Abraham Merritt
The Moon Pool
tłum. Radosław Jarosiński
Pierwszy tom opowieści o przygodach doktora Waltera Goodwina. W podziemiach starożytnych ruin na Pacyfiku zbudziła się złowroga moc, której działania mogą doprowadzić do zagłady świata zarówno naszego jak i tego we wnętrzu Ziemi. Klasyczna przygodowa fantastyka, którą uwielbiają fani twórczości R. E. Howarda, H. Kuttnera i innych autorów z kręgu magazynu „Weird Tales”.
William Hope Hodgson
The Night Land (grudzień 2018)
tłum. Katarzyna Koćma
H.P. Lovecraft w swoim eseju Nadprzyrodzona groza w literaturze pisał: „The Night Land to jeden z najbardziej imponujących popisów makabrycznej wyobraźni, jakie kiedykolwiek powstały w literaturze. Obraz martwej, pogrążonej w mroku planety, z resztkami ludzkości zgromadzonymi w przeogromnej metalowej piramidzie i osaczonymi przez potworne, hybrydyczne i kompletnie nieznane siły ciemności, to coś, czego żaden czytelnik nigdy nie zapomni. Kształty i byty zupełnie nieludzkiego i niepojętego rodzaju – grasujące w czarnym, opuszczonym przez ludzi, niezbadanym świecie na zewnątrz piramidy – są sugerowane, tylko częściowo opisywane z niesłychaną mocą, a spowity nocą krajobraz uskoków, przepaści i wygasłych wulkanów nabiera pod piórem autora rysów wręcz rozmyślnej grozy”.
Norbert Góra
Pochwała Mroku
Tom poezji złożony z trzydziestu utworów, które nawiązują swoim nastrojem do konwencji szeroko pojętej grozy. Wiersze autora były drukowane w magazynach i antologiach za granicą (min. w USA, Wielkiej Brytanii, RPA, Australii, Kanadzie). Tym razem mamy okazję przeczytać ich zbiór w języku ojczystym.