PREMIERY SIERPIEŃ/WRZESIEŃ 2023 – PRZEDSPRZEDAŻE

W czwartek 17 sierpnia od godziny 18.00 rozpoczniemy w naszym sklepie wydawniczym przedsprzedaż najnowszych tytułów w oprawie twardej oraz w oprawie miękkiej ze skrzydełkami. Tym razem będą to trzy kolejne tomy naszej serii „Niesamowitnicy” oraz nigdy wcześniej niepublikowany w Polsce kompletny zbiór opowiadań Clarka Ashtona Smitha „Kroniki Averoigne”.

NIESAMOWITNICY:
– Karol Irzykowski „Spod ciemnej gwiazdy”
– Antoni Lange „W czwartym wymiarze”
– Stefan Grabiński „Szalony pątnik”

Seria pod redakcją Krzysztofa Grudnika, którą już dobrze znacie i cenicie, za co dziękujemy, czyli unikatowe wydania polskich prekursorów współczesnej literatury grozy.

— — — — — — — — — — — — — — —

CLARK ASHTON SMITH „Kroniki Averoigne”

„Kroniki Averoigne” to jedenaście opowieści, ułożonych przez tłumacza, Radosława Jarosińskiego, chronologicznie od czasów głębokiego średniowiecza do schyłku oświecenia, związanych z fikcyjnym regionem na południu Francji – tytułowym Averoigne. Ta niezwykła kraina okazuje się miejscem fantastycznych starć między starającą się ugruntować swoją pozycję na tych terenach cywilizacją chrześcijańską, a jej dawnymi mieszkańcami, osobami posługującymi się starożytną wiedzą i siłami ukrytymi w samej ludzkiej naturze, znacznie wykraczającymi poza pojęcie ówczesnych doktryn i światopoglądu. Opowieści C. A. Smitha są pewnego rodzaju ukłonem w stronę kultury antycznej, a jednocześnie nawiązaniem do europejskich średniowiecznych legend i baśni o wilkołakach, czarownicach i czarnoksiężnikach. Są również przewrotną alegorią dotyczącą natury zła, która wcale nie daje nam jednoznacznych odpowiedzi, choć te wydają się być podane na tacy. Urok tych historii jest bardzo subtelny, o czym we wstępie piszą Radosław Jarosiński i Krzysztof Biliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *