Seria „Mistrzowie Grozy”

„Mistrzowie Grozy” to nasza nowa seria najwybitniejszych, kanonicznych utworów niesamowitych w przekładzie Krzysztofa Grudnika, o których on sam pisze następująco:

„W serii tej prezentujemy naszym Czytelnikom starannie wybraną klasykę literatury grozy – znane i uznane dzieła będące kamieniami milowymi literackiego horroru i niesamowitości.

Choć utwory te w większości od dawna dostępne są na polskim rynku wydawniczym, to zwykle krążą w drugim obiegu lub wznawia się dawne przekłady, które albo mają już sto lat, albo na takie są stylizowane. Tymczasem pisarze grozy najczęściej posługiwali się językiem im współczesnym. Dlatego podjęliśmy decyzję, by przygotować nowe i nowoczesne zarazem tłumaczenia, oddające treść opowiadań we współczesnej polszczyźnie. Jednocześnie dokładamy wielu starań, by wszelkie niuanse i zaszłości wyjaśniać w przypisach.

Wierzymy, że charakter tej serii stworzy dla młodszych odbiorców szansę poznania historii, które inspirowały twórców grozy przez kolejne dekady – i do dziś mają olbrzymi wpływ na popkulturę. Jednocześnie mamy nadzieję, że starsi czytelnicy z radością wrócą do znanych opowieści, odkrywając nową jakość w nowoczesnym opracowaniu językowym.

Chcielibyśmy wreszcie, aby za sprawą tej klasycznej kolekcji światowa literatura grozy otrzymała należytą oprawę wizualną, tworząc miły dla oka, jednolity zbiór – ozdobę biblioteczki każdego fana horroru”.

Książki dostępne będą w czerwcu 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *