Colin Insole „Epifanie”

🍂COLIN INSOLE „Epifanie”🌇

Jednym z kolejnych wydawnictw, które przygotowujemy, jest czarujący, napisany wspaniałym językiem zbiór opowiadań Colina Insole’a „Epifanie”. Kiedy podpisywaliśmy umowę z autorem, nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak mogą się one okazać aktualne w obecnych czasach i jakie niosą ze sobą emocje oraz przestrogę.

„Niektóre z historii zawartych w tym zbiorze powstały pod wpływem wielkich pisarzy wschodnioeuropejskich, tworzących w okresie między dwiema wojnami światowymi, ale także w oparciu o powojenne opracowania poświęcone miastom i szeroko pojętym obiektom przyrody, które emanują tak ogromną magią, że książki im poświęcone stają się wręcz ich biografiami” – pisze w posłowiu do naszego wydania Colin Insole.

Bohaterowie tej poetyckiej prozy żyją na krawędzi świata realnego, na który ogromny wpływ wywiera świat inny, pogrzebany w odmętach wspomnień i sennych majaków. Colin Insole nie kryje swoich fascynacji Brunonem Schulzem, Gustavem Meyrinkiem czy Stefanem Zweigiem. Jego twórczość zadowoli jednocześnie miłośników symbolizmu oraz szczycących się wyrafinowanym gustem koneserów opowieści nadprzyrodzonych. Za znakomity przekład odpowiada Tomasz Chyrzyński.

Idealną okładkę, zaakceptowaną przez autora, stworzył nie kto inny jak sam Łukasz Gwiżdż Artwork‼

————–

Colin Insole mieszka w Lymington, na skraju New Forest, w Anglii. Jest autorem wielu opowiadań zebranych w tomach autorskich, jak i antologiach poświęconych m.in. Brunonowi Schulzowi, Arthurowi Machenowi i Emilowi ​​Cioranowi. Jego pierwszy zbiór opowiadań, „Elegies and Requiems”, został opublikowany przez Side Real Press w 2013 roku, a drugi, „Valerie and Other Stories”, przez Snuggly Books w 2018 roku.

Planowana przedsprzedaż 19.04.2022 r. Premiera: maj 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.